داستان ما

بسم الله الرحمن الرحیم  
 
آنروز که آدمی درکتم عدم بود و عالمی هنوز به وجود نیامده بود خدای سبحان برای خویش مونس و همدمی آفرید که اشرف انبیایش خواند و خاتم مرسلین؛ از نور او ستارگانی منیر و هادیانی بس با شکوه و جلال آفرید که خود اگر به ذره ای بتابند آن ذره را خورشید عالم تابی کنند و عجبا که از فضل خویش بر خاکیانِ افلاک سرشت منت نهاد و آن همه سرمایه گرانمایه هستی را - نبی و وصی خود را- به میان ما نازل ساخت تا از کوچه راه محبت و عشق، پدرانه دستان ما را بگیرند و با خود به آسمان ببرند. و اگر چه طوفان های هولناک نامردی و بی وفاییِ غفلت ما فرزندان آدم، امان از این سفینه های نور گرفت و یکی پس از دیگری ما را به حسرت نظاره و انسشان نشاند ولی خدا در این امواج سهمگین تنهایمان نگذاشت و به ساحل جنت دلگشای مجالس ذکرشان فراخواندمان.

 

در سال 1378 هجری شمسی نیت کردیم به اقامه ذکرشان برخیزیم و حیات یابیم ،تا مگر با این سرمایه حیات بخش در این بازار عشق، گمشده خویش بیابیم و در دست او تا خدا پرواز کنیم و این گونه رقم خورد که مجمع انقلابی مان را  یاوران حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف نام نهیم و علم بر دوش ذکر یا صاحب الزمان سر دادیم ...

سال ها که درس آموز مکتب ولایت شده ایم و این بزم فیض، بهره مندی از بیان شیوا و گهر بار اساتید معظم و تراز اول کشوریدر همه این سال هاست که به حق زمینه مناسب را برای رشد و تعالی هیئتیانمان مرحله به مرحله فراهم نموده ایم. راز بندگی ، جوانی و  لذت، وصف دعای ندبه، ادب و محبت، شیطان و گناه، حق و باطل، شهدا و نشاط در دین ، هوای نفس، امنیت، شرح دعای ندبه، جامعه مهدوی، فتنه شناسی، معرفت اهل بیت علیهم السلام، اهمیت مناجات، عصر ظهور، انتظار فرج و... همه و همه بخشی از این چشمه فیض بوده و خواهد بود انشاء الله... .

 از دیگر برگه های پرنور این دفتر عشق، محافل عزا و عرض ارادت به ساحت ائمه هدی علیهم السلام آن هم در تمامی روزهای شهادت ائمه علیهم السلام است.

 یادمان نمی رود که مقتدایمان در نشست صمیمی فرمود: «اردو اردو اردو...؛ کاری که در اردو می توان در جهت تربیت این نسل جوان متدین و فعال نمود در هیچ مکان دیگر نمی شود.» توفیق همه ساله این هیئت برای تشرف به مشهدالرضا علیه السلام و بهره مندی از فیض و فضل آن امام همام ، منشاء برکات خاصی است که با توجه به برنامه های خاص تربیتی این عزیمت نور، با تشرفاتی منحصر به فرد و کراماتی خاص در طول این سال ها همراه بوده است.

دیدار مناطق پرنور مقاتل شهدای جنگ تحمیلی(جبهه جنوب)به صورت مستمر وهمه ساله، خود حدیث مفصلی است که وصفش در این مجال محال است. از حضور و کرامات شهدای والا مقام گرفته تا فیض تشرف، بهتر است سربسته بماند و صدها تجلی دیگر که خود نشان از توفیق شایسته این موکب عشق است. شکل خاص این عزیمت و برنامه های ویژه این سفر تفاوت عمیقی با تشرفات دیگر دارد که ثمرات ویژه ای هم داشته است.

بیعت و تجدید  میثاق سالانه با نائب الحجه و خلف صالح آن ، مقتدای مقتدر،مقام معظم رهبری ( مدظله العالی)، در ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیه ، خود توفیقی دیگر است  که همه ساله در حسینیه امام خمینی قدس سره ، شامل حال اعضای این مجموعه میگردد .

همچنین حضور در اجتماعات با شکوه و عظمت ایام الله 22بهمن، راهپیمایی 15خرداد ، روز قدس ، تجمعاتی که هر از چندگاه به منظور اعلام موضع حق متدیین و انقلابیون ولایی در معیت امت حزب الله اقامه می شود  برگ دیگری است که بر افتخارات این هیئت افزوده است و صد البته در این مسیر صدمات و فشارهایی را نیز تحمل نموده و به فضل خدای سبحان و مدد اهل بیت علیهم السلام کمر خم نکرده است.

فعالیت های گسترده و وزین جهادی و خدمات  اجتماعی نیز از دیگر سر فصل های اجرایی این هیئت بوده است و همواره خدمت در این جبهه را بخش جدا ناشدنی از ماموریت های خود تلقی نموده ایم . تعالی و تحکیم بنیان خانواده، رسیدگی به محرومین و مستضعفین، تسهیل در امر ازدواج جوانان، تهیه بسته های ارزاق و توانمند سازی خانواده های بی بضاعت، بخشی از محورهای اجرایی هیئت در حوزه خدمات جهادی و اجتماعی بوده است . 

 

 این هیئت هیچ پشتوانه ی ثابت و خاص مالی از هیچ نهاد و ارگان و اشخاص حقیقی و حقوقی نداشته است؛ و به همت خادمین و شرکت کنندگان در جلسه با بضاعت مزجات خود توانسته روی پای خویش بایستد(به فضل خدا).

و صد البته اگر از هیئت حمایتی درخور به عمل آید، با وجود  پتانسیل فعال و جوان خود، در همه میدان های تکلیف توفیقاتی مضاعف به ارمغان خواهد آورد  انشاءالله.